Anna Iberszer

 

 

Paulina – szefowa Ireny, współwłaścicielka firmy. Koło czterdziestki, bardzo dbająca o swój wygląd, ambitna, trochę złośliwa, zdeterminowana i kontrolująca każdy aspekt swojego życia, choć ma słabość do używek. Rozwiedziona kilka lat temu, zraniona przez bylego męża wybiera sobie teraz tylko młodszych i słabszych od siebie partnerów, z którymi przeżywa niedługie i niezobowiązujące romanse. Nie ma dzieci, całkowicie poświęca się pracy. Usilnie wmawia sobie, że jest szczęśliwa, choć tak nie jest. Pozwoliła Irenie zbliżyć się do siebie ze względu na jej osiągnięcia w pracy, ale z reguły unika głębszego zaangażowania w jakiekolwiek relacje – także przyjacielskie.

BIOGRAFIA

Aktorka teatralna i filmowa. Absolwentka reżyserii dźwięku na Akademii Muzycznej w Warszawie.  Choreograf, tancerka tango i flamenco.

Występowała na deskach warszawskich teatrów, m.in. Teatru Narodowego w Śnie nocy letniej w reż. J. Grzegorzewskiego, Teatru Dramatycznego Człowiek z La Manchy, Teatru Komedia w Zorro, Teatru Capitol , Skok w bok, w Teatrze Polonia i Och Teatrze zagrała w przedstawieniach Boska! w reż. A. Domalika, oraz w spektaklach w reżyserii K. Jandy – Lekcja stepowania, Bagdad Cafe oraz Flamenco namiętnie. Wcieliła się w tytułowe role w Carmen w reż. J. Stańka i Mistrzu i Małgorzacie w reż. R. Talarczyka.

Jest też autorką choreografii do ponad 30 spektakli teatralnych, m.in:  Na czworakach w reż. K. Kutza w Teatrze Narodowym w Warszawie, Nasza klasa w Teatrze na Woli, Tango Nuevo w Teatrze Muzycznym w Gdyni, Tango Piazzola w Teatrze Słowackiego w Krakowie, czy też Człowiek z La Manchy w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.

Widzom telewizyjnym dała się poznać jako włoska policjantka Francesca w popularnym serialu Ranczo.

TOP