Tomasz Bednarek

 

 

Alek – były mąż Ireny, przed pięćdziesiątką, sympatyczny „wieczny chłopiec”. Pozytywny wieczny marzyciel, niespełniony artysta, pełen pasji, które niestety w żaden sposób nie przekładają się na życie i nie zamieniają się w pomysły na karierę. Bardzo kocha Irenę, mocno przeżył rozwód, jednak duma nie pozwala mu tego okazywać. Kompletnie nie ma taletu do zarabiania pieniędzy, tonie w długach, co nieodmiennie bagatelizuje. Niefrasobliwy, odarzony sporym poczuciem humoru i dobrym sercem.

BIOGRAFIA

W 1992r. ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu (wydział zamiejscowy krakowskiej PWST).

Debiutował w Teatrze im. Gombrowicza w Gdyni, potem w Teatrze Współczesnym w Szczecinie.

W swojej karierze występował m.in. w Teatrze na Woli, Teatrze Żydowskim, Teatrze Ochoty, Teatrze Bajka, Teatrze Kamienica, Teatrze Stanisławowskim, Hebbel Theater w Berlinie, Teatrze Capitol oraz w licznych teatrach impresaryjnych. Z Teatrem MY współpracował przy spektaklach: „Kochanie na kredyt”i  „Selfi com.pl”

Od 1997 r. występuje w serialu „Klan”. Na swoim koncie ma też inne role telewizyjne, m.in. w serialach: „Dom”, „Radio Romans”, „Sława i chwała”, „Na Wspólnej”, „Instynkt”, „Na krawędzi 2”, jak i filmowe: „Łowcy skór”, „Spona”, „Serce gór”, „Beethoven”, „Stalin – Behind closed door”.

Jego wielką pasją jest również dubbing – swoim głosem stworzył m.in. takie postacie jak Ciastek („Shrek”), Elmo („Świat Elmo”), Mort („Madagaskar”, „Pingwiny z Madagaskaru”), czy Tabaluga („Tabaluga”).

Dodatkowo, od grudnia 2013 tworzy i prowadzi muzyczno-kulturalny program „Projekt Kultura” w Radiu Plus, a od 2016 jest gospodarzem podróżniczego programu telewizyjnego „Zakochaj się w Polsce”

Znajomość języków obcych: niemiecki, francuski, rosyjski i angielski.

TOP