Zdzisław Kalinowski

Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, na wydziale fortepianu w klasie prof. Bogdana Kułakowskiego.

Dokonania artystyczne:

Stworzył muzykę do spektakli Teatru MY: Single i remiksy, Single po japońsku, Kochanie na kredyt, Wymieszani posortowani czyli czarno to widzę oraz Wieczór panieński plus.

Współpraca z Maciejem Miecznikowskim: nagranie płyty CZARODZIEJE oraz aranżacja wszystkich utworów na krążku. Płyta poświecona Agnieszce Osieckiej. Transmisja premiery płyty odbyła się wiosną 2007 roku w Polskim Radio „Trójka” w sali im. Agnieszki Osieckiej.

Nagranie płyty z Adamem Wendtem pt. „Adam Wendt Plays Komeda Smooth”, oraz napisanie wszystkich aranżacji na te płytę. Płyta poświęcona jest osobie Krzysztofa Komedy.

Aranżacje na orkiestrę symfoniczną dla brytyjskiego zespołu SMOKIE na potrzeby tras koncertowych grupy. Premiera odbyła się w Sali Kongresowej w Warszawie 20.12.2010.

Brał udział w projekcie Michała Grotta „YAMAHA TRIO TOUR” z Michałem Grottem i Przemkiem Knopikiem przy współpracy firmy YAMAHA. Stylistyka Jazz-Funk-Fusion.

Zdobywca Pierwsza Nagroda w konkursie Natalii Kukulskiej pt.”Aranżator” za aranżacje przeboju w/w artystki.

Współpracował (współpracuje) również z artystami takimi jak: Filip Siejka, Krzysztof Ścierański, Kazimierz Jonkisz, Grzegorz Piotrowski, Marcin Nowakowski, Grażyna Łobaszewska, Lidia Kopania, Andre Ochodlo, Marek Dyjak, Piotr Machalica, InGrid, Patricia Kazadi, Blue Cafe (gościnnie płyta „Four Seasons”), Ajagore (gościnnie płyta „Zimowe Sny”)

Ponadto: Tworzenie materiałów dźwiękowych na potrzeby mediów. Aranżowanie, komponowanie i nagrywanie muzyki na zamówienie.

TOP