Marek Kaliszuk

 

 

Krystian – trzydziestolatek. Przystojny, wysportowany, niezbyt odpowiedzialny. Nie ma pomysłu na siebie, studiuje, ale co kilka miesięcy zmienia kierunek i nie potrafi niczego doprowadzić do końca. Jego rodzice rozstali się niedawno z czym chłopak nie może się pogodzić. Ponieważ potrzebuje pieniędzy, a nie chce o nie prosić ani matki, ani ojca, rozpoczyna nową, niezwykłą działalność zawodową.

BIOGRAFIA

Aktor, wokalista, konferansjer urodzony w 1980r. w Olsztynie. Od lat konsekwentnie łączy swoje największe pasje: muzykę i aktorstwo. Można go spotkać na deskach teatru, przed kamerą i na estradzie. W 2021 roku ukaże się jego debiutancka płyta. Dotąd zaprezentował pięć singli zapowiadających album: NAPRZECIW, BEZ CIEBIE NIE MA MNIE, AUA, THIS MOMENT oraz najnowszy zatytułowany KaWe. Wszystkie piosenki utrzymane są w stylistyce nowoczesnego popu z elementami klubowej elektroniki, a za teksty i częściowo muzykę odpowiedzialny jest on sam.

Marek Kaliszuk przez wiele lat był solistą Teatru Muzycznego w Gdyni, gdzie zagrał szereg głównych ról m.in. w musicalu GREASE, SKRZYPEK NA DACHU, PIĘKNA I BESTIA, FOOTLOOSE, JESUS CHRIST SUPERSTAR. W listopadzie 2014 roku podbił serca widzów oraz jurorów wygrywając 2 edycję programu TWOJA TWARZ BRZMI ZNAJOMO! Wówczas nazwano go wokalno-aktorskim kameleonem. Szeroką rozpoznawalność i sympatię już wcześniej przyniosły Markowi role serialowe m.in. w M jak Miłość, w Pierwszej miłości, 2XL,  To nie koniec świata, Na dobre i na złe oraz udział w 7 edycji show Taniec z Gwiazdami. Artysta jest również dobrze znany widzom programu Jaka to Melodia?.

Był gościem wielu telewizyjnych koncertów oraz popularnych programów rozrywkowych jak choćby Mamy Cię, Big Music Quiz, Ale Jazda, Joke Show. Intensywnie trenuje na siłowni i dba o swoją kondycję. W 2020 roku był jedną z gwiazd trzeciej edycji show Ninja Warrior, który wymaga ogromnej sprawności i odwagi.

Na swoim koncie ma występy na wielu teatralnych i muzycznych scenach. Dwukrotnie wystąpił podczas Festiwalu w Opolu w koncercie piosenki literackiej i kabaretowej (2018 &2019). Współpracował m.in. z Robertem Jansonem i Leszkiem Możdżerem. Na co dzień można go oglądać na warszawskich scenach Teatru Capitol („Dajcie mi Tenora”, „O co biega?”, „Skok w bok”),  Basenu Artystycznego WOK („Maria de Bueanos Aires”, „Tango z Placido Domingo Jr.”) w spektaklu „Najsłodszy owoc” (Teatr SKENE) oraz w „Wieczorze Panieńskim Plus” ( Teatr MY). Koncertuje również ze swoim muzycznym projektem będącym wyjątkowym połączeniem kilku gatunków i stylów, na które składają się jego autorskie piosenki, a także muzyczne inspiracje artysty.

Ukończył Państwowe Policealne Studium Wokalno – Aktorskie przy Teatrze Muzycznym w Gdyni oraz Wydział Wokalno – Aktorski Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku.

TOP