Stefano Terrazzino

 

 

Krystian – trzydziestolatek. Przystojny, wysportowany, niezbyt odpowiedzialny. Nie ma pomysłu na siebie, studiuje, ale co kilka miesięcy zmienia kierunek i nie potrafi niczego doprowadzić do końca. Jego rodzice rozstali się niedawno z czym chłopak nie może się pogodzić. Ponieważ potrzebuje pieniędzy, a nie chce o nie prosić ani matki, ani ojca, rozpoczyna nową, niezwykłą działalność zawodową.

BIOGRAFIA

Włoski tancerz, aktor i wokalista. Od 2005 roku mieszka i pracuje w Polsce. W wieku piętnastu lat rozpoczął karierę taneczną. Reprezentując najwyższą klasę S w tańcach latynoamerykańskich sięgnął po zawodowstwo taneczne. Tańczył m. in. Z Ewą Szabatin, Alessią Surova i Pauliną Biernat. Laureat wielu prestiżowych i międzynarodowych konkursów tanecznych, m. in. zwycięzca Showdance European w 2011 roku. Posiada tytuł Professional Latin American.

W polskim programie rozrywkowym Taniec z Gwiazdami kilkakrotnie stawał na podium. Również dwie wygrane przyniósł mu program na antenie telewizji Polsat Dancing with the Stars Taniec z gwiazdami i dwie na Antenne TVN.W polskiej edycji tego programu wziął udział aż 10 razy, a w niemieckiej trzy razy.

Drugą pasją Terazzino jest aktorstwo. Występował m. in. w serialach Samo życie, Na Wspólnej, Ja to mam szczęście, Linia życia, Przyjaciółki. Aktorsko udziela się również w teatrze. Ma na koncie rolę Rudolfa Valentino w spektaklu Polita wystawianym w teatrze Buffo. Grał także w przedstawieniach Tango (teatr Rampa) i Amaroso (teatr Ateneum). W 2011 roku wystąpił w jednym z najbardziej niezwykłych widowisk tanecznych I move You (Teatr Dramatyczny w Białymstoku), gdzie nie tylko spisał się znakomitą kreacją aktorsko-taneczną, ale również był współprojektantem kostiumów scenicznych. Występuje w spektaklu komediowym Kochanie na kredyt w reżyserii Olafa Lubaszenko, wyprodukowanym przez Teatr MY.

Stefano pasjonuje się muzyką. Talentem wokalnym i aktorskim zachwycił jury i publiczność programu Twoja twarz brzmi znajomo, zdobywając pierwsze miejsce w III edycji. Chcąc dzielić się radością płynącą z muzyki i zbliżyć Polską publiczność do kultury włoskiej zaprosił do Polski swoich kolegów z Sycylii, z którymi koncertuje.

TOP